تفاوت دوربین مداربسته ip با ahd  

خرید دوربین مداربسته که یکی از ملزمات مهم برای حفظ امنیت و کنترل می باشد با توجه به انواع دوربین های داخل بازار ، انتخاب که کدام دوربین مداربسته را بخرید کار راحتی نمی باشد. دسته بندی های مختلفی برای دوربین مداربسته در بازار وجود دارد که یکی از این دسته بندی ها عبارت است از: 

  1.  دوربین مداربسته تحت شبکه IP
  2.  دوربین مداربسته آنالوگ AHD

در این مقاله به صورت ساده تفاوت دوربین مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه  بیان شده است تا شما بتوانید به راحتی تصمیم خود را بگیرید که دوربین مداربسته تحت شبکه IP  یا دوربین مداربسته AHD خرید کنید.

تعریف دوربین مدار بسته IP :

دوربین مدار بسته تحت شبکه یا دیجیتال که به آن IP CCTV نیز گفته می‌شود، نحوه کارکرد دوربین تحت شبکه به این صورت است که دوربین تصاویر را ضبط می‌کند و فایل‌ها را برای انتقال از طریق شبکه فشرده می‌کند. فیلم‌های همه دوربین‌های تحت شبکه در یک ضبط کننده ویدئو شبکه که دستگاه NVR نام دارد ضبط می‌شود. دستگاه NVR مانند یک رایانه با نرم‌افزار مدیریت فیلم است. اکثر دوربین‌های تحت شبکه دارای سنسورهای حرکتی و همچنین سرورهای وب داخلی هستند. و به آنها امکان تنظیم و مشاهده از هر مرورگر وب را می‌دهد. NVR تصاویر ویدئویی را در قالب دیجیتال ضبط می‌کند. و آنها را به سیگنال IP قابل ارسال از طریق شبکه‌های IT مانند شبکه‌های محلی و گسترده (LAN / WAN) و اینترنت تبدیل می‌کند. اصولاً NVR مجموع یک ضبط‌کننده فیلم به صورت دیجیتال و یک شبکه ویدئو سرور است، که در یک دستگاه ترکیب شده‌است. این ترکیب است که به شما امکان می‌دهد از هر کجا که هستید به فیلم ضبط شده و زنده دوربین های آی پی خود دسترسی داشته باشید.

به عبارت ساده :  دوربین هایی که تحت شبکه به ضبط تصاویر و ارسال تصاویر می پردازند.

تعریف دوربین مدار بسته AHD :

AHD: مخفف عبارت Analog High Definition ، دوربین آنالوگ به دوربین‌های مداربسته‌ای گفته می‌شود که سیگنال‌های ویدئویی را به جای سیگنال‌های دیجیتال ۰ و ۱ ، به شکل امواج آنالوگ ارسال می‌کند. تمام انواع دوربین مداربسته قدیمی از این روش برای ارسال داده‌ها استفاده می‌کردند.

به عبارت ساده :  فن آوری AHD می تواند سیگنال ویدیویی را از طریق کابل کواکسیال سنتی تا ۵۰۰ متر انتقال دهد.

مقایسه تصویر دوربین مداربسته IP با AHD

تصویر دوربین مداربسته تحت شبکه
تصویر دوربین مداربسته آنالوگ